Novinky

Najlepšie podlahy do bytu, ktoré neprenášajú hluk

podlaha

Hluk v bytovke je častý problém. Ak rekonštruujete byt, možno hľadáte podlahy, ktoré tlmia prenos hluku k susedom. Nemusíte riešiť profesionálne odhlučnenie podlahy, stačí rozumná voľba materiálu. Prezradíme vám, ktoré podlahy tlmia hluk. Bude z vás obľúbený sused!

1. Koberec
Koberce alebo kobercové dlaždice sú známe tým, že zmierňujú nárazový zvuk, vďaka čomu sú perfektnou voľbou. Koberce s vyšším vlasom sú obzvlášť dobré pri pohlcovaní zvuku a znižovaní prenosu. Nevýhodou koberca je, že ľahko zachytáva prach a je výborným domovom pre roztoče. Pre alergikov je teda nevhodnou voľbou. Nemusíte si dávať koberec do celého priestoru, môžete však zvážiť použitie dekoračného koberca v miestnostiach, kde je veľký pohyb či hluk.

2. Kompozitné SPC podlahy
SPC kompozitné podlahy majú husté jadro a integrovanú korkovú alebo IXPS podložku. To zaisťuje dokonalé odhlučnenie pri akomkoľvek pohybe. Dostupné sú v rôznych dekoroch a sú vhodné aj do priestorov, kde je častý pohyb. Je to novinka v našej ponuke.

3. Luxusné vinylové podlahy
Vinylové dlaždice, najmä luxusné vinylové dlaždice (LVT) inštalované so zvukovo izolačným podkladom sú skvelou voľbou podlahy používanej na zvukovú úpravu. Mnoho majiteľov bytov si vinyl vyberá práve pre jeho vlastnosti konštrukčnej všestrannosti, odolnosti a relatívne nízkym nákladom na údržbu.

4. Korkové podlahy
Korková podlaha je udržateľná, pohodlná a zvuk pohlcujúca podlahová krytina, ktorá je ideálna najmä pre komerčné aplikácie. Do bytu sa pre svoj dizajn nehodí, no často sa používa ako podložka na zabezpečenie zvukovej izolácie.

Ak sa chystáte prerábať podlahu vo svojom byte, navštívte náš showroom a nechajte si poradiť od expertov na podlahy.